Bu Blogda Ara

12 Temmuz 2012 Perşembe

BURSA -KOZA HANİpek denildiği zaman aklıma hemen Koza Han gelir,  onun mistik havası beni hep cezbeder. Ne zaman Bursa ya  gitsem mutlaka uğrarım.
Resimler çok net çıkmasa da yine de sizlerle paylaşmak istedim.


Çınarların altında dinlenip,çay içmenin tadı bir başka oluyor.


Koza Han ın üst katında  ipek kumaş, ipekten yapılmış çeşit çeşit eşarplar ,fularlar,ev mefruşatı ürünleri bulmak mümkün.Vitinler rengarenk, ipek baskılar, goblen dokumalar,tablo gibi kırlentler ,hepsi birbirinden harika.Çini aksesuarlar bir başka güzel.
Deri ipek karışımı çantalara bayıldım.


Kumaşların üzerine rengarenk türkişi desenleri ipeklerle işlenmiş.
Kozalar, ipek ipler ,


İğne oyası kolyeler,vitrinde oldukları için resimler çok net değil amaKozadan yapılmış gelin taçlarıHiç bu kadar güzel iğne oyası kolyeler görmemiştim,tekrar gittiğimde oğullarıma çeyiz olarak alacağım.
  Bu güzellikleri sizlerle paylaşmam için resim çekmeme izin veren Hacı Resul Mağazası sorumlularına  teşekkürler ediyorum.

5 yorum:

 1. Çok güzel resimler çekmişsiniz; canlı gibi! Burnuma ipek, deri, kumaş kokusu gelmedi desem yalan olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ,Arkadaşım,resimler net değil diye biraz üzülmüştüm ama sen güzel bulduysan ben de sevindim.

   Sil
 2. benim kayınbirader ve eltim de Bursa 'da oturuyorlar.Her gittiğim de muhakkak oraya giderim.çokkeyifli bir çarşı.Alacak bir çok şey buluyor insan.Görümcem ve biz iki gelin çarşınıza bir dalıyoruz,of of diyorum.Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Nilgün, ben de senin gibi ne zaman oralara gitsem mutlaka alacak bir şeyler buluyorum.Benim ihtiyacım yoksa bile
   eşimin ,dostumun gelecekteki doğum günlerine veya özel günlerine fularlar ,eşarplar alıyorum.Hepsi birbirinden harika.

   Sil
 3. Gelin taçları ve yaka iğneleri ve aksesuar ürünlerini ben yapıyorum ve kozahanda bi mağazaya veriyorum. Ürünlerimi internette resimlerini görünce çok şaşırdım.

  YanıtlaSil

Yorum ve beğenileriniz için teşekkür ederim.